N(M)oc Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Wyrzysku

11 października w Bibliotece Publicznej w Wyrzysku odbyła się X edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tematem przewodnim wydarzenia był świat Harry’ego Pottera, co przyciągnęło wielu młodych fanów magicznej sagi J.K. Rowling.

Tego dnia biblioteka została odpowiednio udekorowana, aby przypominać Hogwart, a uczestnicy od samego początku zostali wprowadzeni w atmosferę czarodziejskiego świata. Wieczór rozpoczął się uroczystym otwarciem, podczas którego bibliotekarze nawiązali do roli książek o Harrym Potterze w promowaniu czytelnictwa. Program wieczoru obejmował liczne atrakcje. Uczestnicy mieli niesamowitą okazję wziąć udział w warsztatach kreatywnych, w których tworzyli książki tunelowe pełne przygód bohaterów sagi. Duże zainteresowanie wzbudził wyjątkowy escape room w oparciu o świat Harrego, podczas którego nasi goście musieli rozwiązywać zagadki inspirowane magicznymi przygodami młodego czarodzieja, aby „wydostać się” z biblioteki zamienionej w Dział Ksiąg Zakazanych w bibliotece Hogwartu. Gracze poszukiwali zaklęć, odkrywali ukryte klucze i rozwiązywali tajemnice związane ze zniknięciem magicznych podręczników. W trakcie wydarzenia zorganizowano także konkurs na najlepsze przebranie inspirowane bohaterami z serii. Nie zabrakło również czytania fragmentów powieści.

Wieczór pełen magii i literackich przygód zakończył się projekcją filmu pt. „Mój brat ściga dinozaury”, wręczeniem pamiątkowych zakładek oraz wspólnym zdjęciem uczestników, którzy wcielili się w bohaterów serii J.K. Rowling.

Zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Wyrzysku wydarzenie spotkało się z dużym entuzjazmem i było doskonałą okazją do promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, przy jednoczesnym połączeniu literatury z zabawą i kreatywnością.

Dziękujemy wszystkim którzy byli z nami tego wyjątkowego wieczoru. Już za rok kolejna Noc Bibliotek… do zobaczenia.